Roet verwijderen met stoom

3 Minuten

Is er bij jou brand geweest? Of ga je als schoonmaakdienst roet verwijderen na brandschade? Dan is een TCE stoomreiniger dé oplossing voor een grondige, veilige en efficiënte reiniging.

Waarom kiezen voor een stoomreiniger voor het verwijderen van roet?

Wanneer je kiest voor een stoomreiniger met zuigfunctie, zoals een stoomzuiger of een stoomextractie stofzuiger, wordt het vuil én vocht direct opgezogen. Dat is ideaal, want roet zit vaak op hoge of moeilijk bereikbare plekken zoals plafonds of muren. Door te voorkomen dat natte roet naar beneden druppelt, bespaar je tijd én voorkom je extra vervuiling. Met een stoomreiniger met zuigfunctie kun je in één beweging roet verwijderen, geuren neutraliseren, desinfecteren en droogzuigen.

Wat is roet precies?

Roet ontstaat bij onvolledige verbranding van koolstofhoudende materialen zoals hout, olie of plastic. De fijne deeltjes hechten zich snel aan oppervlakken en zijn moeilijk te verwijderen met traditionele schoonmaakmethoden. Roet kan bovendien schadelijke stoffen bevatten en een doordringende geur veroorzaken. Daarom is het belangrijk om op een veilige en grondige manier roet te verwijderen, en dat kan perfect met stoom.

bakkerij plafond na brand aanslag roet verwijderen
Brandschade Verwijderen Met Stoom Frame At 0m7s

Met welke TCE stoomreiniger verwijder je roet het beste?

Om roet te verwijderen raden we aan te werken met een TCE stoomreiniger met geïntegreerde zuigfunctie, zoals bijvoorbeeld de TCE stoomzuiger M8 of voor grotere oppervlakken de TCE stoomextractie stofzuiger C50.

Beide machines combineren krachtige stoomdruk met een sterke zuigkracht, waardoor vuil en vocht direct worden verwijderd. Het verschil zit in het formaat. De M8 is compact, wendbaar en ideaal voor kleinere ruimtes. De M8 is semi-professioneel en kan zowel huishoudelijk als bedrijfsmatig worden ingezet. De C50 is groter, biedt meer capaciteit en continuïteit voor grotere reinigingsprojecten.

Door gebruik te maken van hete, droge stoom wordt roet niet alleen losgeweekt, maar ook de geur geneutraliseerd en de oppervlakken direct gedesinfecteerd en dat zonder de noodzaak van chemische middelen.

Geuren neutraliseren met ozon

Na het reinigen met stoom zal het oppervlak zelf geen geur meer verspreiden. Toch kan de ruimte, zoals bijvoorbeeld een keuken of woonkamer, nog steeds de sterke geur van brand of rook bevatten. In dat geval kan de TCE Ozongenerator worden ingezet voor een grondige geurneutralisatie.

Ozon is een krachtig oxidatiemiddel dat geurveroorzakende moleculen in de lucht afbreekt in plaats van ze te maskeren. Bij The Clean Experience worden verschillende ozonapparaten aangeboden, waarmee je ruimtes tot in de kleinste details geurvrij kunt krijgen. Deze ozongeneratoren zijn ideaal voor professionele reinigingstoepassingen in woningen, auto’s, hotels of bedrijfspanden die zijn blootgesteld aan rook- of brandschade.

Ozon In Keuken

Wat doe je nadat het roet is verwijderd?

Na het reinigen hoef je de oppervlakken niet meer na te behandelen met een doek of schoonmaakmiddel. Stoom reinigt dieper dan traditionele methoden en laat geen resten achter. Wanneer je klaar bent, kun je eenvoudig de vuilwaterbak legen en omspoelen. De machine is direct weer klaar voor gebruik, ideaal als je snel wilt schakelen tussen verschillende schoonmaaktaken.

Een TCE stoomreiniger is bovendien veelzijdig inzetbaar: vloeren, muren, ramen, keukens, sanitair, ovens en nog veel meer. Heb je een schoonmaakbedrijf? Dan kun je jouw klanten extra diensten aanbieden, zoals vlekkenverwijdering, geurverwijdering, schimmelreiniging en desinfectie en dat allemaal met één apparaat.

Interesse in een TCE stoomreiniger?

Wat leuk dat je interesse hebt! Ons team van TCE-stoomspecialisten helpt je graag bij het maken van de juiste keuze. Tijdens een vrijblijvende demonstratie laten we je precies zien hoe onze stoomreinigers werken en welke machine het beste bij jouw situatie past.

Tijdens de demo kun je de machine zelf uitproberen: ontdek hoe het is om vloeren te stomen, ramen te reinigen of zelfs een aangekoekte oven aan te pakken met stoom. Zo ervaar je zelf de kracht van TCE stoomreinigers.

Demo aanvragen
Detailfoto Lans Staalborstel Aanslag Verwijderen

Referenties

"Onze bakkerij is zichtbaar én voelbaar schoner dan voorheen"

Bakkerij Willemsen, Borne

Dennis Willemsen

“Onze bakkerij is zichtbaar én voelbaar schoner dan voordat we de machine van The Clean Experience gebruikten. We waren op zoek naar een apparaat dat de oven moeiteloos kon reinigen, net als het kunststof plafond van onze bakkerij. Allebei nogal lastige klusjes, omdat je er moeilijk bij kunt komen.”

"Stoom verslaat water!"

Steam Up, Eindhoven

Ralf Frickel

“De TCE M8 van The Clean Experience bv, voldoet aan onze wensen, omdat het een professionele maar handzame machine is. Een favoriete accessoire is de elektrische schrob-shamponeer stoomborstel. Deze werkt eenvoudig op een oplaadbare accu en het resultaat blijft mij steeds maar weer positief verbazen. En last but not least is stoom ook in staat om tot 99,99 procent van de ziektekiemen en bacteriën van een grote verscheidenheid aan oppervlakken te verwijderen. Toch fijn om te weten dat het er niet alleen schoon uitziet, maar dat het ook echt schoon is.”

"Smelten, opzuigen en klaar!"

De Texelse Chocolaterie

“De stoomreiniger is makkelijk in zijn gebruik en haalt gemakkelijk de chocolade van de vloer. Met een paar halen is het schoon en droog, omdat deze met stoom werkt is de chocolade zo gesmolten en kan je deze makkelijk opzuigen met de stoomextractie stofzuiger. Ook zitten er handige borsteltjes bij voor bijvoorbeeld de wielen van de werkbanken, deze maak je zo ook gemakkelijk schoon.”

"Echt schoon in de helft van de tijd!"

Luigi’s IJssalon

Astrid Miltenburg

“Wij kochten de TCE stoomstofzuiger M8 Athena met elektrische borstel in eerste instantie voor het hygiënisch reinigen van de winkelvloer van onze ijssalon. Hij stoomt, schrobt, zuigt en trekt de vloer écht schoon en bijna helemaal droog. Maar met alle bijgeleverde hulpstukken doen we inmiddels méér dan alleen de vloer. Ook onze RVS werkbladen en ijsvitrine worden feilloos schoon en glimmen als nieuw. Lastige plekjes zijn geen enkel probleem. De ramen zemen doen we in de helft van de tijd dan voorheen, mét beter resultaat. Wij kunnen niet meer zonder, want met deze stoomstofzuiger werken wij schoner, efficiënter en met veel plezier!”